impactnews

Світ Громад та Дунаєвецька ОТГ домовилися про імпакт-інвестування у сферу розвитку бізнес-клімату, освіти дорослих для професійної самозайнятості населення

14-15 липня 2020 року команда Світу Громад здійснила бізнес-візит в Дунаєвецьку ОТГ, де мала можливість на власному досвіді дослідити інвестиційний потенціал та ресурсні можливості громади.

Якщо ви ніколи не бували в Дунаївцях, то ось вам 10 відкриттів, які допоможуть корисно тут провести час і швидко зорієнтуватися в громаді:
 1. Готельна інфраструктура. При в'їзді в місто вас зустріне білборд із рекламою готелю Best. Готель 3-зірковий, із дуже добротною кухнею та конференц-сервісом. Тут усі рекомендують зупинятися в цьому готелі — і ми тепер розуміємо, чому. Тут усе добротно, особливо кухня. До речі, крім цього готелю, у місті є ще як мінімум 3.
 2. Смачна кухня. Ми думали, що смачно і великими порціями готують тільки в готелі Best, але в інших закладах порції теж великі й досить смачні. 
 3. Влада з лідерським бізнес-мисленням. Працівники місцевої влади не бояться брати на себе ризики і на власному прикладі перевіряють можливості кооперації, нових форм господарювання, агровиробництва для забезпечення добробуту та професійної самореалізації населення.
 4. Ділова активність в місті та торгівля. Можливо, це зумовлено історично, але пройшовши сто метрів, ви зауважите десятки вуличних яток, різнокаліберні магазинчики, торгові павільйони — і навколо цих точок кипить життя.
 5. Багато автомобілів. Автомобілі на кожному кроці, переважно бюджетні, але вони всюди і паркуються, де є вільний клаптик. Очевидно так мешканці сіл, які входять в ОТГ (а їх 50), приїжджають в Дунаївці. Якщо ви фанат велисипеда, то вам краще відвідати Баранівку.
 6. Громадські туалети (і не один). Зазвичай громадські туалети — це не те, що кидається в очі приїжджій людині, але у випадку з Дунаївцями, все навпаки —  інформаційні вказівники розміщені так, що їх легко прочитати та зорієнтуватися. І туалети в належному стані й функціональні — є безкоштовні, а є платні (2 грн.)
 7. Інформаційний стенд про структуру ОТГ у видному місці. Це перше, на що ми звернули увагу, бо видно структуру ОТГ, видно територію й це додає, напевне, суб’єктності ОТГ. 
 8. Вуличні міські кав'ярні. У центрі міста кав’ярні (майже хіпстерського формату) трапляються кожні 20-30 метрів. І біля кав'ярень теж кипить життя — хтось щось читає, хтось веде переговори, хтось відпочиває в проміжку між торговими операціями.
 9. Живі кооперативи. Коли в одних громадах нам розповідають, що “створили кооператив, а він вмер”, то тут все навпаки — кооперативи є інструментом підвищення дохідності й прибутковості сімейних домогосподарств і малих агровиробників. 
 10. Тут є крафтове пиво. Якщо ви полюбляєте крафтове пиво, ви можете його знайти у магазині-пабі Най Ко, бельгійський Тріпл Ель, Американську IPA етс.

Крім того, громада багата рекреаційними можливостями, які підійдуть для того, хто полюбляє поєднувати бізнес і відпочинок.

Дунаєвецька міська об’єднана територіальна громада стала другою громадою серед 20 відібраних для проекту “Імпакт-інвестиції у розвиток громад”, із якою Світ Громад уклав Меморандум із метою спільно розробити та масштабувати програму зайнятості населення через розвиток сімейного підприємництва та туризму.

Програма буде сфокусована на таких напрямках:
 • сімейне підприємництво та кооперація;
 • органічне агровиробництво та переробка;
 • зелений та діловий туризм.

Підписання угоди директором ТОВ "Світ Громад" Михайлом Войтовичем та Яценком Сергієм Михайловичем, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради

Інвестиційний діловий візит у Дунаєвецьку ОТГ відбувся в рамках проекту “Імпакт-інвестиції у розвиток громад”, який реалізується ТОВ “Світ Громад” на замовлення ТОВ “Укрмілкінвест”. Усі новини проекту: http://worldofcommunities.org/umiimpact;

Контактна особа: Юлія Юшкевич, (050) 029-46-50, support@worldofcommunitites.org

Made on
Tilda