impactnews

Угода Білокоровицької ОТГ та Світу Громад про імпакт-інвестування в розвиток громади

20 серпня 2020 відбувся візит Світу Громад до Білокоровицької ОТГ у рамках проекту "Імпакт-інвестиції в розвиток громад для дослідження інвестиційного потенціалу та ресурсних можливостей громади.

Бізнес-візит завершився укладеним Меморандумом між сторонами на знак наміру спільно провадити діяльність, що направлена на сприяння залученню інвестицій у пріоритетні галузі місцевої економіки та зайнятості населення.

Під час поїздки ми зібрали кілька цікавих фактів про громаду:

1. Білокоровицька ОТГ: найменша за розмірами, але досить молода та амбітна ОТГ Житомирської області. У неї входитить 3 населених пункти.

2. Нові Білокоровичі – не зовсім типовий населений пункт. Тут раніше знаходилася ракетна дивізія. І виглядає як маленьке містечко з багатоповерхівками. На вулицях гуляють сім’ї з дітьми. Є багато магазинів, аптек, кафе і навіть банкомат у дворі будинків. Життя вирує! Також на території війського містечка ми змогли поселитися в готель, що є досить важливим пунктом у наших поїздках.

3. Перетнувши залізничний переїзд, але не виїжджаючи із Нових Білокоровичів, потрапляєш ніби в інший світ. Тут переважно одноповерхові хати, а з усіх боків – рейки й залізничні переїзди. Що вказує на хороше залізничне сполучення.

4. Місцеві жителі в основному пересуваються на автомобілях та мопедах. Вулиці тут широкі і в хорошому стані.

5. Колись тут була "епоха бурштину". Ніхто не їздив на заробітки. Усі, хто міг і хотів, займались пошуком бурштину. Але за словами місцевих жителів тільки ті, хто "мав мізки", змогли прибуток з бурштину вкласти у бізнес – тож підприємливі люди тут є!

6. Кафе "У Миколи": хоч на ньому й немає вивіски, але всі місцеві знають, де це. Нам його рекомендували представники місцевої влади. У кафе дуже смачного годують. Є великий, новенький зал для святкування різних подій.

7. Приміщення селищної ради. Велике, із сучасним ремонтом. На першому поверсі знаходиться Центр надання адміністративних послуг. Приємно вразила інклюзивність туалету – він облаштований і для людей із інвалідністю, і для батьків із дітьми (є пеленальний столик).

8. На території ОТГ місцеві жителі займаються ягідництвом та вирощуванням тепличних овочів, а також працюють на пилорамах та кар’єрі, які надають робочі місця. Місцева влада зацікавлена в самозайнятості населення та всіляко готова цьому сприяти.

9. Найбільшим наповнювачем бюджету є Лісгосп.

10. Кар’єр: хоч нам і не вдалось його побачити вживу, але він має великий потенціал для того, щоб стати осередком зеленого туризму - там є велике гарне озеро, оточене лісом.

Інвестиційний діловий візит у Білокоровицьку ОТГ відбувся в рамках проекту “Імпакт-інвестиції у розвиток громад”, який реалізується ТОВ “Світ Громад” на замовлення ТОВ “Укрмілкінвест”.
Made on
Tilda