dgeast news

ActivEast: марафонці

Надихаючись історіями наших марафонців, ми вирішили створити серію публікацій про них - людей, які прийняли виклик і вирішили розвинути свої навички та прокачати власні громади в правильний спосіб!


Читайте, надихайтеся та приєднуйтеся до марафону, якщо ви з Луганської чи Донецької області та хочете прокачати себе та громаду, проходячи курси на нашій платформі https://woc.org.ua/ та здобувши коробку Світ Громад: настільна гра-тренінг!

Марафон триватиме до кінця листопада: ви ще встигаєте стати його частиною!


1. 


“Мені є над чим поміркувати, можливо колись я і зроблю крок до виборів на голову громади. Але зараз зарано — ще треба багато чого навчитися”, — казав Сергій Павловський на початку свого шляху на марафоні ActivEast: Hate it? Fix it! в серпні. Нині ж — балотується у депутати Біловодської ОТГ.


 • Одним із перших отримав примірник гри "Світ Громад" у команді з Ігорем Кузовлевим, Тетяною Євстафієвою та Крістіною Харченко.
 • Аспірант Інституту тваринництва НААН України, раніше - наїзник на кінному заводі
 • Має 3 вищі освіти: історичну, економічну та технологічну

Зараз Сергій разом із членами команди та місцевими активістами створює простір для змістовного дозвілля жителів на базі сільських будинків культури в Новоолександрівському старостинському окрузі. Десь там, після закінчення ремонтних робіт, знайде своє почесне місце й отриманий під час марафону трофей —

Світ Громад: настільна гра-тренінг.


2.


“Я б відкрила невеличку птахофабрику, створила органічне агропідприємство з вирощування екологічно чистих овочів, чи сучасну пасіку, де разом з медом виготовляла би різні сувеніри та косметику”, - у відповіді на одне із завдань марафону ActivEast: Hate it? Fix it! ділиться своїми інвест-ідеями для Троїцької ОТГ Анастасія Скляр.


 • Директорка Троїцького краєзнавчого музею “Витоки”
 • Однією із перших отримала примірник Світ Громад: настільна гра-тренінг у команді з Оленою Поманісточкою, Катериною Кабанцовою, Наталією Мельник, Оксаною Ільмінською, Наталією Лопашко.
 • Життєву енергію отримує від спілкування з природою, читання та навчання

Зараз Анастасія опікується благоустроєм музею та хоче перетворити його на сучасний майданчик для спілкування різних поколінь відвідувачів. Проєкти Бюджету участі, спрямовані на облаштування пандусу та ремонт ґанку, не набрали достатню кількість голосів. Сподіваємося, тепер Світ Громад: настільна гра-тренінг допоможе команді Троїцької ОТГ згуртувати громаду навколо проблем музею та вирішити їх вже найближчим часом.


3. 


“Я готова організувати вивезення сміття з території с.Миколаївка, Новогнатівка на сміттєвий полігон. Для цього потрібен виконавець послуг з вивезення сміття, додатково потрібно залучити людей середнього та літнього віку для розмов про відповідальне споживання, педагогів для виховної роботи з дітьми, молодь для екологічних патрулів на стихійних сміттєзвалищах”, - ділиться планами вирішення місцевої проблеми Ольга Нуд, учасниця марафону ActivEast: Hate it? Fix it!


 • Заступниця голови Миколаївської сільської ради
 • Однією із перших отримала примірник Світ Громад: настільна гра-тренінг у команді з Іннесою Ян-Косьміною, Ільченко Ганною, Яною Тверезою, Наталею Бурмістровою, Федором Сорокіним.
 • Вважає незадовільний стан дороги та транспортного сполучення в с. Миколаївка найбільшим гальмом його розвитку.

“Сьогодні, на 6 році військових дій, для більшості Миколаївка - це зона бойових дій, де вже не вирощують перець, небезпечно на водосховищі і не до спорту. Але зараз не про це - життя триває. Сьогодні тут формуються нові традиції:
- це бджільництво;
- у нас роблять смачний рибний балик;
- маємо найкращу породу свиней з найсмачнішим салом - з прослойками м’яса.
Ми тримаємося, прагнемо розвитку, при чому, - прискореними темпами, щоб наздогнати втрачений час. Найбільша цінність, як не пафосно звучить, це люди, що залишилися на своїй землі. Вони знають ціну свого життя і розуміють цінність можливостей мирно працювати та ростити дітей.”

4.


“Я хотів би пофіксити байдужість громадян нашої громади, бо кожен живе за своїм парканом. Головна задача - навчити/донести до кожного жителя району ідею "що таке громада" її функції, права самих громадян в громаді, навчити й самих працівників селищної ради. Тільки зараз зрозумів що в цьому дуже б помогла Світ Громад: настільна гра-тренінг", - відповів Микола Сопільник в одному із завдань освітнього онлайн-марафону ActivEast: Hate it? Fix it!


 • Член ініціативної групи "айтішників" Марківського району та член ГО "Кризької сільської організації "Промінь"
 • Головний спеціаліст з інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення відділу економічного розвитку, інвестицій та інформаційно-комунікаційних технологій Марківської селищної ради.

“Раніше я був як усі: в усьому винна влада, громада нічого не робить. Можливо захотілось щось змінити, тому і пішов працювати в громаду. Мій світ змінився, коли я брав участь в усіх заходах, курсах які тільки мені потрапляли на очі. Коли я раніше брав участь у вебінарах, мені нова інформація просто "різала вухо" - що ви тут нам "втираєте", це тільки слова, це не працює. З часом почав розуміти, що ми не хочемо чути, чого нас навчають. Немає діалогу громадян з місцевою владою, кожна сторона живе своїм життям".


5.


“Завдяки Вашим завданням мені довелося займатися аналізом, аналітикою, прогнозуванням реально, а не в теорії. Пошук офіційної інформації, опитування знайомих, їх думка виявилась як для мене цікавою та новою. Як висновок: пора працювати самостійно, на себе, на громаду та створювати власну команду!", - поділився враженнями про курс “Я - мер” Сергій Зуєв, учасник марафону ActivEast: Hate it? Fix it!


 • Створив та організував роботу центру ранньої дитячої реабілітації дітей з інвалідністю.
 • 22 роки очолює громадську організацію "Всеукраїнська організація "КЛАС".
 • Працює з молоддю та дітьми, представляє інтересів дітей з інвалідністю, дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

“За три місяці марафону готовий розробити стратегію розвитку молодіжної політики міста Сєвєродонецьк. Допомога потрібна в організації та проведенні стратегічних сесій з розробки місцевої стратегії молодіжної політики та міської цільової програми "Молодь Сєвєродонецька 2020-2025".

Щиро сподіваємося, що Світ Громад: настільна гра-тренінг допоможе пану Сергію залучити до участі в стратегічній сесії студентську молодь міста та молоді сім'ї до розробки ефективної, актуальної та дієвої стратегії.

Made on
Tilda