Illustration

Просувати концепцію циркулярної економіки стало ще простіше.

Ігровий додаток useREuse створений для всіх, хто хоче зрозуміти, як побудувати в себе на місці самодостатню громаду із циркулярною економікою, в якій кожен житель мінімально шкодить середовищу і здатен задовольнити свої потреби через якомога більш повне використання/ перевикористання внутрішніх ресурсів.

Підхід.

Зазвичай першим ділом після фрази «екологічне використання/перевикористання ресурсів» на думку спадає, наприклад, сміттєпереробка. Але якщо жителі громади — це теж «цінний ресурс», то чи можна і його використовувати екологічно? Тільки за умови, якщо люди в ній спілкуються, знають про потенціал один одного і використовують його.
Не можете знайти грошей, спеціалістів чи іншого ресурсу для втілення свого проекту — спершу пошукайте всередині.

Які задачі вирішує.

Artboard 30

Експертиза екологічних проектів

Застосування:Перед початком екологічного проекту чи на стадії його дизайну, зберіть ключових стейкхолдерів у громаді і за грою обговоріть потенційні ризики, позитивний та негативний вплив проекту на громаду чи її окремих категорій. 
Використайте зворотній зв'язок, щоб посилити свій проект чи від нього відмовитися. 

Розбудова екопоселень

Застосування:Зберіть потенційних учасників екопоселення або тих, хто наважився на його створення і зіграйте серію ігор для моделювання екологічних, соціальних, економічних викликів, з якими можуть зіштовхнутися учасники екопоселення у майбутньому в контексті спільної взаємодії.
Використайте отриманий зворотній зв'язок для розробки стратегії екопоселення та профілактики конфліктів, які можуть мати місце у майбутньому.

Післявоєнна відбудова громад

Застосування:Зберіть активних мешканців громади, фахівців з містопланування, муніципальних менеджерів громади, яка постраждала від війни чи стихійного лиха. Проведіть серію інтеграційних ігор з додатком на предмет виявлення у громаді внутрішніх ресурсів, які повторно можна використовувати для перезавантаження громади.
Використайте отриманий зворотній зв'язок для розробки стратегії, плану повоєнного відновлення громади.

Чекліст.

Додаток "useREuse" не є самостійним ігровим інструментом. Він комплементарний з релізом "Світ Громад: Акселератор ІІІ" і включає в себе:

Illustration
  • Сценарій "Громада циркулярної економіки"двосторонній, 1 шт.

  • Ігрова роль "Екопроповідник/ця" двостороння, 1 шт.

  • Картка життєвих обставин1 шт.

  • Онлайн-курс "Я-екопроповідник/ця"на платформі WOC [online]

Illustration

Що таке "Громада циркулярної економіки"?

Це громада, яка навіть ті відходи, які продукує, здатна наново залучити у виробництво через переробку. Таким чином економічний цикл проходить по колу, а гроші не виходять із екосистеми.
Перетворення відходів на ресурс, модернізація старенької Бібліотеки на Коворкінг, можливість наповну використовувати людський ресурс громадита витрачати кошти всередині неї, є одними з найбільш важливих напрямків циркулярної екноміки.
Важливою рушійною роллю у такій громаді є Екопроповідник/-ця — людина, яка 100% на практиці розбирається в Цілях сталого розвитку. І «еко-» тут — це далеко не тільки про «екологію» в сенсі піклування про природу, а про «екосистему» в сенсі дослідження і розуміння середовища, у якому живеш.

Illustration

Екопропровідник/-ця

— це людина, яка займається просвітництвом в галузі екології та розумного споживання, розробляє освітні прогпами, які навчають вести більш екологічно свідомий спосіб життя, знизити навантаження на довкілля. Може влаштувати власні лекції, курси, вести власний блог та створювати інші продукти, які б допомагали привертати увагу людей до теми екології.
Такий проповідник має на меті не просто повчати, а ще й принести в реальне життя більше еко-френдлі практик, як-от: сортування сміття, економія ресурсів природи, зміна харчових звичок, використання речей з перероблених матеріалів.
Екопроповідники допомагають ненавʼязливо адаптувати політики та процедури в громаді в контексті руху людства до досягнення Цілей сталого розвитку. Професія є однією з перспективних професій майбутнього.

Команда розробників.

Illustration

Наталка Гарасівка

Менеджерка проекту

Illustration

Михайло Войтович

Консультант з ігродизайну

Illustration

Тарас Тимчук

Автор концепції

Illustration

Христина Ларченко

Авторка онлайн-курсу

Illustration

Олександр Башняк

Дизайнер

Illustration

Фінансування.

Додаток useREuse розроблений у рамках проєкту «Молодіжний кластер у громаді: гейміфікована акселераційна програма для пошуку та залучення молоді в життя своєї громади», що був реалізований ГО «ІПІД», у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обовʼязково відображають погляди Програми та Європейського Союзу.

Хочу цей додаток собі.

Додаток «USEreUSE» ви можете завантажити і використовувати безкоштовно з комплектом Світ Громад: Акселератор ІІІ лише для некомерційних цілей і за умови попереднього інформування про таке використання розробників: .au.gro.cow%40emag