листопад 2023 - лютий 2024

Вивчення потреб цільових аудиторій та напрацювання ідей для реалізації Луцької міської програми “Громада без бар’єрів” через симуляційну гру “Світ громад”.



Illustration

Задля підвищення залученості жінок, людей з інвалідністю, у тому числі ВПО, та інші вразливі категорії населення до розбудови безбар’єрного середовища у Луцькій міській територіальній громаді методами ігрофікації.

Контекст

Heading photo

Питання безбар’єрності може здаватись не таким вже й важливим, тим більше під час війни. Але воно значно ширше, ніж пандуси для людей у кріслах колісних. Це про створення середовища, де кожна людина, незалежно від своїх особливостей, може жити і функціонувати повноцінно. Це питання охоплює доступність для людей з вадами зору та слуху, розуміння міста туристами, зручність для батьків з візочками та загальну безпеку всіх мешканців. Спільна робота над цими питаннями допоможе створити Луцьк, де кожен може відчувати себе комфортно та повноцінно.

Етапи проекту

1

Воркшоп на тему адаптації гри «Світ громад», напрацювання основних меседжів та поведінкових моделей, що ляжуть в основу тематичного додатку.

2

Розробка та виготовлення тематичного додатку до Світ Громад: Акселератор-ІІІ, "Громада без бар'єрів".

3

Навчання представників громадського сектору та проведення ними Ігрових сесій за сценарієм "Громада без бар'єрів" у Луцькій МТГ.

4

Дизайн сценарію та проведення Управлінського ігрового моделювання «Громада без бар’єрів» для активних мешканців Луцької МТГ.

5

Розробка аналітичного звіту та презентація результатів Управлінського ігрового моделювання з описом проблем і потреб мешканців Луцької МТГ.

Тематичний додаток "Громада без бар'єрів" 

Heading photo

Сценарії:

“Громада без бар’єрів: світанок” 

сценарій про розвиток інклюзивності та безбар’єрності в громадах за умови швидкого завершення війни та переходу до повоєнного відновлення.

“Громада без бар’єрів: затяжна ніч”

сценарій про розвиток інклюзивності та безбар’єрності в громадах в умовах затяжної багаторічної війни.

Навчання

 представників громадського сектору на Ігромайстрів-фасилітаторів гри-тренінгу "Світ Громад" з додатком "Громада без бар'єрів"

  • Для кого?

    представників громадського сектору (перевага надаватиметься ОГС, цільовою аудиторією яких є жінки, люди з інвaлiднicтю, у тому числі ВПО, та інші вразливі категорії населення Луцької МТГ).

  • Що отримали?

    сертифікат «Ігромайстра-фасилітатора» та один примірник гри для організації.

  • Логіка навчання

    1 Крок. Базовий курс майстра гри у форматі гри-практикуму із сертифікованим майстром ІІІ рівня (по 2 учасники від організації).
    2 Крок. Проведення ігор-тренінгів у своїх середовищах. 
    3 Крок. Спеціальний ігровий практикум з додатком "Громада без бар'єрів" (по 1 учаснику від організації).
    4 Крок. Проведення 2-х ігор-тренінгів з цільовими групами організацій.

Управлінське ігрове моделювання 

Ціль: верифікація, розвиток та залучення жителів до виконання Програми “Громада без бар’єрів”*.

Illustration

*Мета Програми “Громада без бар’єрів” – створення безперешкодного середовища у Луцькій міській територіальній громаді для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер життя.

Галерея

Ключові висновки учасників

Тарас Пахолюк

архітектор, урбаніст

Цілі всієї громади важливіші за цілі окремих груп.

В нас були скандали, сварки, суперечки. Просто сьогодні феноменальний день, але для мене висновок особисто такий - тільки об'єднавшись, і зрозумівши, що цілі громади є ціннішими, ніж цілі окремої соціальної групи, бо їх досягнення збільшує додану вартість міста, і громади як такої. Тільки після цього розуміння ми, в принципі, змогли досягти того, що ми досягли. І тому я хочу всім подякувати.

Алла Доманська

депутатка Луцької міської ради

Не варто боятись складних важливих проектів та ховатись від них за простими рішеннями.

Ми сьогодні всі зрозуміли, що об'єднуватися треба, і лише об’єднуючись ми можемо досягати великих цілей, хоча мені здається, це якраз нам найважче було зробити, власне, об'єднатися, бо зрозуміти ми це змогли, а реалізувати напевно не на 100%. І це річ, про яку, треба ще подумати, як от, власне, здійснювати цю єдність на практиці. Ще мені здається, що є у нас у всіх така спокуса в першу чергу хапатися за реалізацію тих речей, які реалізувати просто і легко. Ми всі хотіли швиденько зробити щось просте і відмовлялись від глобальних проектів, бо вони складні. Вони дороговартісні, вони вимагають багато ресурсів. І оця річ, яку мені б хотілося змінити в кожному з нас – не боятися тих труднощів, і ставити собі великі цілі.

Євген Павельчук

підприємець, викладач, волонтер

Системний підхід важливіший за ситуативні рішення.

Деякі проекти реалізовувалися за залишковим принципом. На що залишилося грошей і ресурсів – то ми і зробимо. Тому я думаю, всім потрібно зробити висновок про це – не завжди більше це краще. Нехай краще буде менше але якісніше, ніж буде більше, але мало кому потрібно.

Катерина Шкльода

депутатка Луцької міської ради

Реінтеграція ветеранів – це те, що здатне об’єднати громаду навколо спільних цілей розвитку.

З огляду на те, що в нашій громаді пріоритетно є допомога Збройним Силам України в цьому році в бюджеті на Ветеранський хаб буде виділено 50 млн грн, це ще раз підтверджує, що це рішення правильне, на часі, і висловлює думку абсолютно кожного. Це для мене найважливіший інсайт сьогодні, що реально ні в кого не має заперечень важливості, підтримки наших захисників і захисниць.

Презентація результатів

Висновки та рекомендації

  • формат дозволив в дуже стислі строки (4 години) великій групі жителів громади (понад 100 осіб), які представляють різні вікові, соціальні та професійні спільноти не тільки ознайомитись із ключовими аспектами місцевої спеціальної програми але й “прожити” її та знайти для себе місце в її реалізації.

  • результати моделювання підкреслили значення інтегрованого підходу до розв'язання проблеми безбар’єрності в громаді. Захід показав готовність громадян включатись в соціально значимі процеси за умови зрозумілих та прозорих “правил гри” навіть в умовах турбулентності та дефіциту ресурсів.

  • наявність високого рівня соціального оптимізму жителів Луцької громади, стійкості та готовності до вирішення складних комплементарних задач розвитку громади, жертвуючи інтересами меншої групи заради інтересів всіх.

Проект реалізовано ГО «Лабораторія змін» завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека»: відповіді на виклики війни», який виконується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з ГО «Ла Страда - Україна», Асоціацією жінок-юристок України «Юрфем», Інформаційно-консультаційним жіночим центром, Українською фундацією громадського здоров’я та Центром «Жіночі перспективи» за сприяння Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Апарату Урядової уповноваженої з питань ґeндeрної політики

Illustration