листопад 2023 - лютий 2024
Питання безбар’єрності може здаватись не таким вже й важливим, тим більше під час війни. Але воно значно ширше, ніж пандуси для людей у кріслах колісних. Це про створення середовища, де кожна людина, незалежно від своїх особливостей, може жити і функціонувати повноцінно. Це питання охоплює доступність для людей з вадами зору та слуху, розуміння міста туристами, зручність для батьків з візочками та загальну безпеку всіх мешканців. Спільна робота над цими питаннями допоможе створити Луцьк, де кожен може відчувати себе комфортно та повноцінно.
Воркшоп на тему адаптації гри «Світ громад», напрацювання основних меседжів та поведінкових моделей, що ляжуть в основу тематичного додатку.
Розробка та виготовлення тематичного додатку до Світ Громад: Акселератор-ІІІ, "Громада без бар'єрів".
Навчання представників громадського сектору та проведення ними Ігрових сесій за сценарієм "Громада без бар'єрів" у Луцькій МТГ.
Дизайн сценарію та проведення Управлінського ігрового моделювання «Громада без бар’єрів» для активних мешканців Луцької МТГ.
Розробка аналітичного звіту та презентація результатів Управлінського ігрового моделювання з описом проблем і потреб мешканців Луцької МТГ.
Сценарії:
сценарій про розвиток інклюзивності та безбар’єрності в громадах за умови швидкого завершення війни та переходу до повоєнного відновлення.
сценарій про розвиток інклюзивності та безбар’єрності в громадах в умовах затяжної багаторічної війни.
Навчання
представників громадського сектору на Ігромайстрів-фасилітаторів гри-тренінгу "Світ Громад" з додатком "Громада без бар'єрів"
Для кого?
представників громадського сектору (перевага надаватиметься ОГС, цільовою аудиторією яких є жінки, люди з інвaлiднicтю, у тому числі ВПО, та інші вразливі категорії населення Луцької МТГ).
Що отримали?
сертифікат «Ігромайстра-фасилітатора» та один примірник гри для організації.
Логіка навчання
1 Крок. Базовий курс майстра гри у форматі гри-практикуму із сертифікованим майстром ІІІ рівня (по 2 учасники від організації).
2 Крок. Проведення ігор-тренінгів у своїх середовищах.
3 Крок. Спеціальний ігровий практикум з додатком "Громада без бар'єрів" (по 1 учаснику від організації).
4 Крок. Проведення 2-х ігор-тренінгів з цільовими групами організацій.
Управлінське ігрове моделювання
Ціль: верифікація, розвиток та залучення жителів до виконання Програми “Громада без бар’єрів”*.
Галерея
Висновки та рекомендації
формат дозволив в дуже стислі строки (4 години) великій групі жителів громади (понад 100 осіб), які представляють різні вікові, соціальні та професійні спільноти не тільки ознайомитись із ключовими аспектами місцевої спеціальної програми але й “прожити” її та знайти для себе місце в її реалізації.
результати моделювання підкреслили значення інтегрованого підходу до розв'язання проблеми безбар’єрності в громаді. Захід показав готовність громадян включатись в соціально значимі процеси за умови зрозумілих та прозорих “правил гри” навіть в умовах турбулентності та дефіциту ресурсів.
наявність високого рівня соціального оптимізму жителів Луцької громади, стійкості та готовності до вирішення складних комплементарних задач розвитку громади, жертвуючи інтересами меншої групи заради інтересів всіх.
Проект реалізовано ГО «Лабораторія змін» завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека»: відповіді на виклики війни», який виконується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з ГО «Ла Страда - Україна», Асоціацією жінок-юристок України «Юрфем», Інформаційно-консультаційним жіночим центром, Українською фундацією громадського здоров’я та Центром «Жіночі перспективи» за сприяння Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Апарату Урядової уповноваженої з питань ґeндeрної політики